Cattier

 

Champagne House CATTIER është një familje dhe shtëpi e pavarur që nga 11 breza. Një nga 10  Shtepite e zones se Champagne-s

ende e drejtuar nga e njëjta familje me shitjet vjetore mbi 1 milion shishe. E ndodhur në Chigny-les-Roses, në zemër të territorit

prestigjioz te Montagne de Reims.

 

 

Emri: CLOS DU MOULIN ROSE

PREMIER CRU MULTI VINTAGE

2006-2007-2008

Prodhuar: France, Champagne

Perqindja: 55% pinot noir, 45% chardonnay

Pershkrimi: Nje arome elegante nga jargavani, mjeder,

luleshtrydhe te egra, bajame dhe vanilje.

Te le nje shije te fuqishme mandarine, manaferre

dhe nje perfundim shume te gjate.

 

Nr. Art: 1030

Cmimi: 11900 L

Sasia: 750 ml