French Cancan eshte nje kercim I njohur ne kabarete e Parisit ne shekullin e 19.

Shijo kenaqesine e French Art de Vivre ne cdo bulez te pijes.

 

Emri: FRENCH CANCAN

BLANC DE BLANCS

Prodhuar: France, Champagne

Perqindja: 100% ugni blanc

Pershkrimi: Nje ngjyre e lehte e arte me arome te frutave tropikale,

ideale per nje aperitiv dhe njekohesisht mund te shijosh

nje darke(mish ose peshk) gjithashtu dhe nje embelsire

Nr. Art: 1023

Cmimi: 1250 L

Sasia: 750 ml